• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w sporych miastach. Takie wieści są bardzo zatrważające. Ludzie, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo są zmuszeni potwierdzić, że taki stan nie może być banalizowany. Gdyby każdy pomyślał w jaki sposób może samodzielnie przysłużyć się do ograniczenia produkcji zanieczyszczeń, to dylemat w zasadniczej mierze zostałby zlikwidowany. Co powinno się wziąć pod rozwagę? Pomyślmy jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Węgiel to zdecydowanie nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go zastąpić? Wiedziałeś o zaskakujących właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet powstaje z trocin drzewnych. Po przetworzeniu idealnie przydaje się do ogrzewania w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie niszczy się wielkich trenów lasu, jedynie wyzyskuje się odpady. W takiej sytuacji nie dewastujemy środowiska! Materiały te wyróżnia duża wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach online można dostać pellet i brykiet wykonany z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wytworzony z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane kwestie warto pamiętać o czystym powietrzu. Wówczas bez trudności dostosujemy materiał opałowy do obecnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.